OhoTV Suomi

Jokainen hetki on liven arvoinen

Ainakin 2 loukkaantui, fanit pakenivat paniikissa lukion jalkapallopelin ampumisessa Yhdysvaltojen New Jerseyssä

Fanit ja pelaajat juoksivat paniikissa suojaan ja ainakin kaksi ihmistä ammuttiin lukion jalkapallo ottelun aikana Pleasantvillessä, New Jerseyssä. Loukkaantumisten laajuus on edelleen epäselvä.

Paikalliset viranomaiset ovat vahvistaneet useita laukauksia ammutuksi yleisön joukkoon perjantaina Pleasantvillen lukion ottelussa. Ainakin yhtä yleisön joukossa istunutta poikaa kohti ammuttiin. Ensiapu kiirehti poikaa sairaalaan, mutta hänen tilansa ei vielä ole tiedossa. Myös toiseen henkilöön osui ja hänet vietiin kentältä ambulanssilla.

Paikallisen sanomalehden toimittajan mukaan laukaukset olisi ammuttu metsästä, mutta tällä hetkellä ei ole mitään viitteitä siitä, että poliisi olisi löytänyt tai pidättänyt epäiltyä.
RT