Tällä viikolla Hannan vieraana on Oulun kaupunginvaltuuston puheenjohtaja Juha Hänninen.
Juha Hännisellä on taustalla varsin värikäs urapolku. Hänninen on kilpaillut nyrkkeilyn Suomen edustajana Los Angelesin olympialaisissa, ja Euroopan mestaruuksissa. Nyrkkeilyn lisäksi hän on ollut Puolustusvoimilla töissä, ja hän on sotilasarvoltaan majuri. Lisäksi Hänniseltä löytyy teologian maisterin tutkinto, vaikkei hän olekaan pappina ehtinyt vielä töitä tekemään.

Hänninen kertoo jaksossa avoimesti nuoruuden kokemuksistaan lastenkodissa ja sijoitusperheessä. Hän kertoo koulukiusaamisesta ja siitä kuinka loistava nyrkkeilyvalmentaja antoi hänelle tarvitsemaansa tukea oikean polun löytämiseen elämässä. Hänen kokemuksensa ovat muovannet sitä, miten hän aikuisena suhtautuu kasvatukseen, pitäen aina huolta rakkaudesta ja toisen arvostuksesta.
Hannan ja Juhan keskustelua harrastuksista, luonnosta ja lasten rakastavan kasvatuksen tärkeydestä pääset seuraamaan uudessa Pieni pala elämää jaksossa 15.03.2022


Jatka lukemista
OHO Media International Max Thompson 27. toukokuuta 2026 klo 18:30 EET
Swallow The Sunista tutun Juuso Raatikaisen sludge metal -bändi Sounds Of Delusion on julkaissut lisää helppoa kuunneltavaa
Tuorein tilanne Donut Labista ja Verge Motorcyclesista (4.5.2026)